“Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır.” Hz. Muhammed (S.A.V.)
Ana SayfaRisale-i NurSözler11.Söz İzahlar35-) Sekizincisi: Şu âlemdeki mevcudatın her biri kendine mahsus bir dille Hâlıkının vahdaniyetine ve Sâniînin rububiyetine dair manevi sözlerini fehmetmektir.

35-) Sekizincisi: Şu âlemdeki mevcudatın her biri kendine mahsus bir dille Hâlıkının vahdaniyetine ve Sâniînin rububiyetine dair manevi sözlerini fehmetmektir.

Evet, her bir mahluk manevi sözlerle konuşmakta, Cenab-ı Hakk’ın birliğinden ve O’nun rububiyetinden dem vurmaktadır. Herhâlde mahlukatın bu konuşmasını, Yedinci Şua’dan daha güzel bir tarzda izah edebilecek bir eser yoktur.
Üstadımız Yedinci Şua isimli eserinde, gökyüzünden başlamış ve denizlerin dibindeki balıklara kadar her bir mahluk ile bizzat konuşmuş, onların manevi sözlerini dinlemiş ve bizim gibi manevi konuşmalara karşı sağır olan talebeleri için o konuşmaları kaydetmiştir. Kim isterse, mezkûr eseri okuyarak mahlukatın manevi konuşmalarını dinleyebilir.
O hâlde diyebiliriz ki, hayatımızın sekizinci vazifesi olan “şu âlemdeki mevcudatın manevi sözlerini fehmetmek” vazifesini eda edebilmek için, ilk önce Yedinci Şua eserini dikkatle mütalaa etmeye ihtiyacımız vardır. Göreceksiniz, bu eseri mütalaa ettiğinizde bir çiçek ile saatlerce konuşabilecek ve onun manevi sözlerini saatlerce dinleyebileceksiniz.

PAYLAŞ:
Bu yazıya oy ver
Yorum yok

Yorum Yap