“Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır.” Hz. Muhammed (S.A.V.)
Ana SayfaAkaidEhli Kitabın Durumu7. Ehl-i kitabın cehennem ehli olduğuna dair BEŞİNCİ delil

7. Ehl-i kitabın cehennem ehli olduğuna dair BEŞİNCİ delil

Ehl-i kitabın ehl-i cehennem olduğuna dair beşinci delilimiz Bakara suresinin 88. ayetidir. Bu ayet-i kerimede Yahudilere hitaben şöyle buyrulmuş:

لَعَنَهُمُ اللَّهُ بِكُفْرِهِمْ فَقَلِيلاً مَا يُؤْمِنُونَ

Allah onlara, küfürleri sebebiyle lanet etmiştir. Bundan dolayı pek az iman ederler. (Yani bir şeye iman etseler, diğerini inkâr ederler. İman edilmesi gereken şeylerin çoğuna iman etmezler.) (Bakara 88)

Bu ayet-i kerimede Allahu Teâlâ onlara lanet ettiğini beyan buyurmuş. Buna sebep olarak da onların kâfir olmasını göstermiş. Allahu Teâlâ Yahudiler hakkında açıkça: “Onlara lanet ettim, çünkü onlar kâfirdir!” diyor. Sonra birileri çıkıp,” Ehl-i kitap cennete girecek.” diyor.

— Yahu bu ayeti hiç mi görmüyorlar?

Hadi bu ayeti görmüyorlar, iyi de onların kâfir olduğu ve Allah’ın onlara lanet ettiği daha birçok ayette geçiyor. Bunları da mı görmüyorlar?

Mesela Nisa suresi 46. ayette şöyle buyrulmuş:

وَلكِنْ لَعَنَهُمُ اللَّهُ بِكُفْرِهِمْ

Lakin Allah onları, küfürleri sebebiyle lanetlemiştir. (Nisa 46)

Maide suresi 13. ayette şöyle buyrulmuş:

فَبِمَا نَقْضِهِم مِيثَاقَهُمْ لَعَنَّاهُمْ

Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lanetledik. (Yani Hazreti Muhammed (a.s.m.)’a iman edeceklerine dair önceden verdikleri sözü bozmaları sebebiyle onları lanetledik.) (Maide 13)

Maide suresi 78. ayette şöyle buyrulmuş:

لُعِنَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِن بَنِي إِسْرَائِيلَ

İsrailoğulları’ndan kâfir olanlara lanet edilmiştir. (Maide 78)

İsrailoğulları ile Yahudiler kastediliyor. Yahudilerden kâfir olanlar da İslam’a girmeyenlerdir. Abdullah İbni Selam gibi bazı Yahudiler İslam’a girdikleri için onlar müstesna tutulmuştur.

Bunlar gibi daha birçok ayette Allahu Teâlâ Yahudilere lanet ettiğini beyan buyurmuş. Allah’ın laneti, rahmetinden mahrum bırakmasıdır. Allah, “Ben Yahudileri rahmetimden mahrum bıraktım.” diyor. Sonra birileri çıkıyor, “Ehl-i kitap cennete girecek.” diyor. Bu, Allah’a ve Kur’an’a iftira değil de nedir? İnsafınıza bırakıyorum!

PAYLAŞ:
Bu yazıya oy ver
Yorum yok

Yorum Yap