“Kim ilim tahsil etmek için bir yola girerse, Allah o kişiye cennetin yolunu kolaylaştırır.” Hz. Muhammed (S.A.V.)

Dünya özel mi?

Evet, dünya gerçekten özel bir yer mi ?

Bu sorunun ceva­bını bulabilmek için başımızı yeryüzünden gökyüzüne oradan da uzayın derinliklerine çevirmemiz gerekir. Çünkü üzerinde milyarlarca canlının yaşamını sürdürdüğü ve içinde her türlü ihtiyacının hazır bulunduğu bu Dünya denen gezegenin bu­lunduğu yer uzay denilen o uçsuz bucaksız boşluktur.

Uzayı inceleyen bilim adamları şimdiye kadar dünyanın bir benzeri gezegene rastlamamışlardır. Bu da dünyayı özel bir gezegen yapar. Dünya adeta bir misafirhane gibi özenle ve gelecek mi­safirlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Burası uzun bir yolculuk öncesi verilen son mola yeri gi­bidir. Burada bulunan görevliler devamlı yolculara şu anonsu yaparlar “Bundan sonra gideceğiniz yerde rahat etmek ister­seniz yanınıza burada bulunan şeylerden şunları alın, şunları da almayın, buradan başka hiçbir yerde başka mola yok” diye­rek devamlı uyarırlar.

İşte burada bazıları, bu muhteşem tesisin güzelliğine da­lar, bazıları çantalarını gereksiz hatta zararlı erzaklarla doldu­rur, bazıları da uyarıcılara kulak verip onların dediklerini ya­parlar. Ve o mola yerinden kalkış anonsu herkesi kendine ge­tirir ama artık çok geçtir. Kapılar kapanmış araç hareket et­miştir. Uyarıları dikkate alanlar rahattır. Ama ya almayanlar? Yolculuk uzun ve erzak sepetleri boştur.

Dünya, sonsuz uzayda, ahiret yolculuğuna çıkmadan önce erzak temin etmek için mola verilen muhteşem bir din­lenme tesisi gibidir.

PAYLAŞ:
Bu yazıya oy ver
Yorum yok

Yorum Yap